Masáže jsou můj život, moje životní cesta

Počátek mé cesty k masážím. V určitém období mého života jsem v sobě objevil potřebu pomáhat lidem, rozdávat se a na základě toho jsem od základu změnil svůj přístup k životu a odešel pracovat do zdravotnictví, abych byl blíž lidem, kteří pomoc potřebují.

Rozdíl mezi povoláním a zaměstnáním:

Masážím se aktivně věnuji od roku 1992, kdy jsem absolvoval školu sportovních masáží u letitého maséra atletické reprezentace Stanislava Herverta. Následovala několikaletá praxe maséra zdravotníka u fotbalového mužstva, kde se mi náramně hodily všechny zkušenosti jichž jsem nabyl při mém působení na chirurgické ambulanci i posléze u záchranné služby. Čím déle jsem masíroval, tím víc jsem si uvědomoval, že dokážu masáží připravit sportovce na výkon, zregenerovat unavené svaly ale i ulevit od bolestí zad, kterými lidé běžně trpí.

Ale nejlepší školou je praxe a permanentní sebevzdělávání v oboru. Pokud chci člověku pomoci od obtíží, musím rozpoznat typ obtíží které člověka trápí, protože každý problém pohybového ústrojí vyžaduje individuální přístup.

Jiný přístup vyžaduje psychické vyčerpání, jiný vyčerpání fyzické a svalová únava. Je nutné aby masér rozpoznal obtíže způsobené pouhou ztuhlostí přetížených svahů, zapříčiněné v současnosti povětšinou životním stylem, dlouhým pobytem ve stejné, strnulé pozici u počítače, v autě apod., blokádami páteře, utiskováním nervů či cév, protože špatně zvoleným postupem nápravy může spíše ublížit a zdravotní stav ještě zhoršit.

Já neřeším důsledek obtíží, ale snažím se vždy odhalit pravou příčinu obtíží a tu odstranit aby se člověku neulevilo na chvíli, ale natrvalo. To je podle mě i rozdíl a rozpor mezí západní a východní medicínou. Západní odstraňuje důsledek a východní příčinu. Otázkou je, jestli západní medicína vůbec stojí o zdravého člověka. Západní medicína je dle mého názoru především obchod. Potřebuje člověka - pacienta který se vrací a dáva systému pravidelně vydělat.

U nás byla leta letoucí na obvodě paní doktorka Ingrová, a ta skoro na všechny problémy říkala "to máte od té pateře". Byla s tím trochu protivná a trochu pro srandu. Já ale teď vidím, jakou hlubokou pravdu měla. Je až neuvěřitelné, jaké na první pohled od páteře odtažité obtíže mají právě v oblasti páteře původ a jak relativně snadno a bezbolestně se dají odstranit.

Abych mohl příčinu odstranit, potřebuji aby se ztuhlé svalstvo jež je průvodním jevem obtíží pohybového ústrojí maximálně uvolnilo. Uvolnění fyzické není možné bez uvolnění psychického, neboť obojí jsou spojené nádoby a jdou spolu ruku v ruce. Proto je nutné, aby masáž probíhala v klidném prostředí, kam ruchy civilizace nedolehnou, kde člověk - klient po dobu masáže úplně vypne a uvolní se, což v prostředí kam stále někdo cizí vstupuje, kdosi klepe na dveře, zvoní telefony prostě nejde. Protože pro člověka by měla být masáž zážitkem veskrze příjemným a pozitivním, aby se nejen zbavil obtiží jež ho sužují, ale také si hezky odpočal a načerpal nových sil do života.

Objednávky tel: 721 047 484